Letni makijaż – jak wydłużyć jego trwałość

Utrzymanie perfekcyjnego makeupu w upalny, letni dzień to nie lada wyzwanie. Nic dziwnego, że o tej porze roku coraz więcej z nas robi w kosmetyczkach miejsce dla pudru transparentnego. Produkt ten ma za zadanie wchłaniać sebum, zapobiegając w ten sposób błyszczeniu się twarzy. Na którym etapie wykonywania makijażu aplikować puder, by uzyskać jak najlepszy efekt?

Po nałożeniu kremu
Po porannej pielęgnacji zakończonej nałożeniem warstwy kremu dobrze jest zaaplikować puder transparentny, który w naturalny sposób zmatowi i wygładzi skórę.

Jako wykończenie makijażu
Puder transparentny to także skuteczny utrwalacz makeupu. Pamiętajmy, by produkt nanosić nie tylko na całą twarz, ale również dekolt i szyję. Niewidoczne drobinki kosmetyku nie stworzą efektu maski.

W ciągu dnia
Czoło, nos, broda (tzw. strefa T) to partie twarzy, które najsilniej się przetłuszczają. Dlatego szczególnie na tę strefę warto aplikować puder transparentny w ciągu dnia. Kosmetyk ponadto ochroni skórę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Puder transparentny ILGE, delikatnie pachnący kwiatem lipy, sprawdzi się w przypadku każdej cery i każdego jej odcienia. Stworzony bez użycia pigmentów, zmniejsza widoczność rozszerzonych porów, odświeża i utrwala makijaż bez potrzeby dodawania kolejnych warstw napigmentowanych produktów. Dzięki kompaktowemu opakowaniu z lusterkiem można go wygodnie używać w każdym miejscu.