UND GRETEL NATURAL COSMETICS – BDIH CRITERIA

Produkty UND GRETEL to testowane i monitorowane kosmetyki naturalne produkowane w Europie. Gwarantuje to pieczęć BDIH we wszystkich naszych produktach. Wszystkie składniki są naturalne – wiele z nich ma certyfikat ekologiczny, oznaczony gwiazdką * na tylnej stronie opakowania. Większość składników to produkty roślinne, uzupełnione niektórymi produktami mineralnymi lub zwierzęcymi; korzystanie z produktów od martwych kręgowców jest zabronione zgodnie z zasadami BDIH.

Wszystkie surowce są produkowane i przetwarzane w sposób łagodny i przyjazny dla środowiska.

Kosmetyki naturalne z certyfikatem BDIH firmy UND GRETEL nie zawierają składników wyprodukowanych z produktów ropopochodnych ani syntetycznych barwników, zapachów ani konserwantów. Technologia genetyczna i testy na zwierzętach są zabronione.

 • Surowce roślinne muszą pochodzić od certyfikowanych producentów ekologicznych.

 • Dopuszcza się stosowanie surowców wytwarzanych przez zwierzęta, takich jak mleko i miód.

 • Wykorzystanie surowców zebranych od martwych kręgowców, takich jak oleje, tłuszcze, kolagen i żywe komórki, jest zabronione.

 • Testy na zwierzętach nie są dozwolone – ani podczas opracowywania produktu, ani podczas testowania surowców i / lub gotowych produktów.

 • Można stosować sole nieorganiczne i mineralne, kwasy i zasady.

 • Oprócz procesów fizycznych są dopuszczone procesy mikrobiologiczne występujące w przyrodzie, które mogą być wykorzystywane podczas produkcji.

 • Surowce wytworzone z naturalnych produktów, takich jak tłuszcze, oleje, woski, cukier, skrobia, celuloza itp. mogą być stosowane w zatwierdzonych procesach produkcyjnych.

 • Stosowanie organiczno-syntetycznych barwników, syntetycznych aromatów, etoksylowanych surowców, silikonów, parafin i innych produktów ropopochodnych jest zabronione.

 • Dopuszcza się stosowanie identycznych z naturalnymi konserwantów (kwas benzoesowy, kwas salicylowy, kwas sorbinowy, alkohol benzylowy i kwas dehydrooctowy).

 • Dopuszcza się zapachy spełniające normę ISO 9235 i zapachy uzyskane w procesach biotechnologicznych.

 • Napromieniowanie surowców i / lub gotowych produktów jest niedozwolone.

 

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

PYTANIA DOTYCZĄCE SKŁADU

 

Czy podkład UND GRETEL zawiera aluminium?
Nie, podkład LIETH nie zawiera aluminium. Podkład LIETH zawiera oczyszczony KRZEMIAN MAGNEZOWO -ALU MINIOWY, który na pierwszy rzut oka może sugerować aluminium. W rzeczywistości jest to po prostu glinka lecznicza, której nazwa chemiczna to KRZEMIAN MAGNEZOWO-ALUMINIOWY. Jest ona obojętna dla skóry, a w naszych produktach pełni rolę źródła minerałów i stabilizatora. Bazą podkładu LIETH jest woda organiczna i woda z szałwii organicznej. Podkład LIETH również odżywia i rozpieszcza skórę olejem z awokado, olejem słonecznikowym, cennym olejem z nasion róży i ekstraktem z rumianku. Wszystkie te składniki pochodzą z certyfikowanej produkcji ekologicznej.

 

Co stanowi bazę pudru UND GRETEL?
Podstawowym składnikiem transparentnego pudru ILGE jest m.in. mieszanka różnych rodzajów MIKI (MIKA jest naturalnym brokatem mineralnym) i skrobi kukurydzianej oraz oleju awokado, oleju słonecznikowego i ekstraktu z rumianku z certyfikowanej produkcji ekologicznej.

 

Czy stosowana jest mika?
Tak, ponieważ jest to minerał.
Każdy z naszych dostawców miki złożył pisemne oświadczenie, że w jego kopalniach obowiązują uczciwe i etyczne warunki pracy. Nie tolerujemy pracy dzieci ani pracy przymusowej. Postanowienia te są monitorowane w drodze regularnych audytów, indywidualnych kontroli i samooceny.

 

Dlaczego w niektórych produktach jest stosowany talk?
Talk jest naturalną substancją mineralną zatwierdzoną przez BDIH do stosowania w kosmetykach naturalnych. Talk w produktach UND GRETEL oczywiście nie zawiera azbestu, zgodnie z wymogami prawa europejskiego. Firma UND GRETEL wykorzystuje również ten składnik tylko w formie skojarzonej, np. w kredkach do rzęs SPRUSSE Eyebrow Pencil i cieniach do powiek IMBE Eyeshadow, więc w przypadku normalnego użytkowania talk nie jest wdychany. Co więcej, wielkość cząstek talku została tak dobrana, aby w przypadku wdychania były one na tyle duże, żeby nie zdołały wniknąć do płuc.

 

Czy stosujemy silikony i parafiny?
NIE — naturalne kosmetyki UND GRETEL są w 100% wolne od związków krzemu i parafin. Nasze wyroby nie zawierają żadnych produktów na bazie ropy naftowej (patrz wyciąg z certyfikatu BDIH).

 

Jak konserwowane są produkty?
W maskarach WINT marki UND GRETEL stosowane są środki konserwujące identyczne z naturalnymi: ALKOHOL BENZYLOWY i KWAS DEHYDROOCTOWY, jak podano na opakowaniu. Składniki te są zgodne z wytycznymi BDIH. Pozostałe produkty są konserwowane poprzez częściową dehydratację, częściowo w połączeniu z krótkim ogrzewaniem, albo dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym i/lub antyoksydacyjnym SREBRA (CI 77820), KAPRYLANU GLICEROLU i TOKOFEROLU .

 

Czy produkty UND GRETEL zapewniają ochronę przed UV?
W niektórych produktach pewną ochronę przed promieniowaniem UV mogą zapewniać pigmenty mineralne. Niemniej jednak zalecamy, aby zawsze stosować oddzielny filtr przeciwsłoneczny zgodnie z zaleceniami producenta.

 

Czy produkty UND GRETEL są bezglutenowe?

W maskarze WINT i kremowym sztyfcie pod oczy LUK organiczna skrobia pszenna zawierająca gluten zapewnia lepszą teksturę.
WSZYSTKIE INNE PRODUKTY MARKI UND GRETEL SĄ BEZGLUTENOWE.

Zawartość HYDROLIZOWANEGO BIAŁKA PSZENNEGO może sugerować, że w produkcie zastosowano pszenicę, jednak hydrolizowane białko nie zawiera glutenu.

 

Czy produkty UND GRETEL zawierają olej palmowy?
Nie stosujemy bezpośrednio oleju palmowego. Składniki oparte na oleju palmowym, takie jak KAPRYLAN GLICEROLU, TRÓJGLICERYD KAPRYLOWO-KAPRYNOWY lub PALMITYNIAN ASKORBYLU są kupowane od dostawców, którzy należą do programu RSPO (Roundtable of Sustainable Palm Oil), posiadają certyfikat GreenPalm lub stosują procedurę Book & Claim. Wszystkie te przedsięwzięcia mają na celu stopniowe zwiększanie zakresu zrównoważonych działań w procesie produkcji oleju palmowego i pochodnych oleju palmowego, począwszy od uprawy, poprzez zbiory po transport. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.rspo.org, www.greenpalm.org lub www.bookandclaim.co.uk

 

Czy produkty UND GRETEL są wegańskie?
Wiele z naszych kosmetyków nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego i dlatego są odpowiednie dla wegan, w tym:
Podkład LIETH
Korektor TUNKAL
Transparentny puder ILGE
Kredka do brwi SPRUSSE
Liftingujący puder modelujący SUNNE (puder jest wegański, tylko pędzle są wykonane z koziego włosia)
Kredka do oczu HOLT z kajalem (z wyjątkiem 03 Dark Grey i 05 Auburn)
Cień do powiek IMBE (z wyjątkiem 05 Lavender Grey)
Eyeliner w płynie TINCTE

 

Następujące produkty zawierają organiczny wosk pszczeli i/lub lanolinę:
Kremowy sztyft pod oczy LUK
Maskara WINT
Pomadka TAGAROT
Błyszczyk do ust KNUTZEN

 

Koszenila jest obecnie stosowana w następujących produktach UND GRETEL:
Kredka do oczu HOLT z kajalem 03 Dark Grey i 05 Auburn
Cień do powiek IMBE 05 Lavender Grey
Błyszczyk do ust KNUTZEN (wszystkie odcienie z wyjątkiem 7 Nude Shimmer)
Pomadka TAGAROT (wszystkie odcienie z wyjątkiem 04 Copper)

 

CZY PRODUKTY UND GRETEL ZAWIERAJĄ ŚLADOWE ILOŚCI NIKLU?
Śladowe ilości niklu mogą występować we wszystkich produktach kosmetycznych. Badania wykonane na produktach kosmetycznych wytwarzanych przez producenta błyszczyka KNUTZEN przy zastosowaniu symulowanego pocenia się wykazały biodostępne formy niklu w ilości mniejszej niż 1 ppm. Poziom ten jest niższy niż ten, który zwykle wywołuje reakcję u osób z alergią na nikiel.
Klientkom ze zdiagnozowaną alergią na nikiel zalecamy, aby przed użyciem nowego produktu kosmetycznego, naniosły niewielką jego ilość na zgięcie łokciowe i pozostawiły na skórze przez co najmniej godzinę. W przypadku wystąpienia zaczerwienienia lub swędzenia skóry należy zaprzestać stosowania produktu. W takim przypadku należy skonsultować się z dermatologiem.
Tlenki żelaza stosowane przez producenta błyszczyka KNUTZEN są najczystszymi dostępnymi na rynku. Są to barwniki spożywcze (E 172), które mogą zawierać nikiel w stężeniu do 200 ppm (całkowicie rozpuszczony). W tlenkach żelaza stosowanych przez producenta błyszczyka KNUTZEN staramy się stosować barwniki o zawartości niklu poniżej 50 ppm.

 

Czy jakieś składniki są testowane na zwierzętach?
Żaden z produktów UND GRETEL nie jest testowany na zwierzętach. Gwarantujemy, że podczas produkcji, opracowywania i testowania produktów i składników na żadnym etapie nie przeprowadza się testów na zwierzętach. Firma UND GRETEL nie przeprowadza testów na zwierzętach. Nie przeprowadzamy testów na zwierzętach w fazie opracowywania produktów, testowania surowców ani też nie testujemy na zwierzętach wyrobów gotowych.

 

Jakie składniki zapewniają połysk w cieniu do powiek IMBE?
Jest to perłowy połysk. Wszystkie pigmenty są pochodzenia mineralnego. W produktach firmy UND GRETEL nie są stosowane syntetyczne substancje zapewniające połysk.

 

Czy można kupić wkład uzupełniający do pudru ILGE?
Rzeczywiście rozważaliśmy tę opcję w trakcie opracowywania produktu. Zrozumieliśmy jednak, że koszty materiałów i energii niezbędne do stworzenia nowego opakowania, które byłoby potrzebne do bezpiecznego transportu i wysyłki wkładów uzupełniających, są mniej więcej takie same jak koszt puderniczki, w której sprzedajemy puder ILGE. Wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami, nie wspominając już o dodatkowych odpadach i marnotrawstwie zasobów. Aby chronić środowisko, skupiliśmy się zatem na opakowaniach nadających się do recyklingu, wykonanych z materiałów takich jak szkło, karton i papier.

 

 

Które kolory cienia do powiek IMBE są matowe, a które błyszczące i dlaczego?
Cienie IMBE Bronze 03 i Patina 06 oraz Seashell 04 zapewniają niesamowity połysk. IMBE Bark, Auburn, Lavender Grey, Blue Granit i Pine są matowe i zawierają odrobinę naturalnych refleksów. Jest to ważne, aby kolory pozostały żywe i jasne oraz zachowały naturalny wygląd. Matowe kolory pozwalają zarysować oko, a błyszczące zapewniają jasne refleksy.

 

Czy cienie do powiek IMBE zaczynają się kiedykolwiek kruszyć i jak można temu zapobiec?
Niestety czasami zdarza się, że cień do powiek może się kruszyć, jeśli jest lekko uszkodzony. Bywa tak szczególnie często, jeżeli jest on przenoszony w kosmetyczce i uderza o inne produkty, co powoduje kruszenie. Niestety nie można temu zapobiec.

 

Czy można stosować maskarę WINT pomimo nietolerancji glutenu?
Dotychczas nie odnotowaliśmy przypadków alergii u konsumentek, które nie tolerują glutenu i które stosują maskarę
WINT. Może to być spowodowane jego ilością i faktem, że maskara WINT zawiera organiczną skrobię pszenną. Niestety jedynym sposobem, aby się o tym przekonać, jest przeprowadzenie próby.

 

Który odcień kredki SPRUSSE Eyebrow Pencil jest odpowiedni dla poszczególnych karnacji?
Do bardzo ciemnych karnacji idealna jest kredka SPRUSSE Dark Brown 01. Kredka SPRUSSE Warm Brown 02 jest doskonałym wyborem dla blondynek, a SPRUSSE Taupe 03 idealnie pasuje do włosów ciemnych.

 

Czy jest dostępny produkt do modelowania brwi i jak on działa?
Wiosną 2018 roku na rynek trafiła nasza nowość, żel FROH Brow Bow Natural. Pozwala on wyczarować doskonałe brwi! Szczególnie jeśli jest stosowany w połączeniu z kredką SPRUSSE. Po pomalowaniu brwi kredką SPRUSSE 03 można je kształtować żelem FROH, a nawet zagęścić, nakładając żel kilkukrotnie. Brwi wyglądają po prostu wspaniale dzięki naturalnemu połyskowi minerałów i odżywczemu wyciągowi z aloesu.

 

PYTANIA DOTYCZĄCE APLIKACJI

 

Na czym polega technika nakładania warstw?
Technika nakładania warstw polega na zwiększaniu ilości produktu, który jest nakładany wieloetapowo w celu osiągnięcia bardziej intensywnego rezultatu. Pozwala to na uzyskanie wyjątkowo mocnego krycia i niezwykle naturalnego efektu.
Podkład LIETH, na przykład, jest nakładany czystymi dłońmi jak krem, dzięki czemu składniki odżywcze mogą idealnie połączyć się ze skórą i stworzyć naturalne, jedwabiste wykończenie nawet przy lekkim kryciu. Po nałożeniu pozostaw na chwilę, a następnie rozetrzyj środkowym palcem. Aby uzyskać mocniejsze krycie, rozetrzyj dodatkową cienką warstwę w miejscach, które wymagają szczególnej uwagi.
Maskarę WINT można również nakładać warstwami, umieszczając szczoteczkę na linii rzęs i delikatnie dociskając. Dzięki temu rzęsy wyglądają grubiej bez obciążania ich. Odczekaj chwilę, a następnie wykonuj delikatne zygzakowate ruchy w kierunku końcówek. W razie potrzeby powtórz, aby uzyskać bardziej oszałamiający efekt.

 

Czy produkty UND GRETEL można łączyć ze sobą?
Innowacyjne tekstury umożliwiają łączenie wszystkich produktów. Można łączyć różne kolory, aby stworzyć nowy odcień. Pomadki TAGAROT Dahlia i Pink Blossom tworzą naprawdę doskonałą kombinację.

 

Do jakich rodzajów skóry nadaje się podkład LIETH?
Podkład LIETH jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Składniki odżywcze mają dla niej szczególnie dobroczynny wpływ. Olej awokado nawilża suchą skórę, a olej słonecznikowy wygładza i działa przeciwzapalnie. Olej z nasion dzikiej róży wiąże wilgoć skóry i wyrównuje jej odcień. Rumianek ma właściwości uspokajające, natomiast szałwia muszkatołowa odświeża i rewitalizuje.
Olej z nasion dzikiej róży wygładza skórę mieszaną. Rumianek ma właściwości uspokajające i działa antybakteryjnie, a witamina E chroni skórę przed wolnymi rodnikami. W przypadku skóry tłustej szałwia muszkatołowa ma działanie antyseptyczne i rewitalizujące. Olej słonecznikowy działa przeciwzapalne. Olej z owcu dzikiej róży wyrównuje odcień skóry. Rumianek ma właściwości uspokajające i przeciwzapalne. Witamina E chroni przed zanieczyszczeniami środowiska (wolnymi rodnikami).

 

Czy maskara WINT rozmazuje się pod wpływem wilgoci?
Maskara WINT zawiera wosk karnauba. Woski roślinne są naturalnie wodoodporne. Oznacza to, że maskara WINT jest w dużej mierze wodoodporna. Wosk roślinny pomaga również osiągnąć efekt pokręcenia. Umieść maskarę WINT na linii rzęs i delikatnie dociśnij, aby zapewnić idealne krycie bez obciążania rzęs. Odczekaj chwilę, a następnie wykonuj delikatne zygzakowate ruchy w kierunku końcówek. W razie potrzeby powtórz, nakładając kolejne warstwy w celu uzyskania lepszego efektu.

 

Które cienie do powiek IMBE zapewniają naturalny i żywy wygląd?
Produkty UND GRETEL charakteryzują się różnorodnością kolorów, które Christina Roth, jako profesjonalna wizażystka, zawsze ma pod ręką. Podstawowa kolekcja złożona z odpowiednich kolorów może być następnie łączona w celu stworzenia dowolnego wyglądu i dotrzymania kroku trendom w wizażu. Na przykład miękki odcień Seashell wygląda doskonale świeżo i energetycznie, ponieważ subtelnie łączy odcienie różu. Po zastosowaniu odcienia Seashell, czyli w jak sama nazwa wskazuje, w kolorze muszelki, oczy się rozjaśniają. Seashell można łączyć z cieniem IMBE Bronze w celu uzyskania miękkiego odcienia szampana. Aby uzyskać odcień Nude Beige, jako podkład nałóż na powieki korektor TUNKAL.

 

Jak nakładać kremowy sztyft pod oczy LUK?
Sztyft LUK można bardzo łatwo nanieść na oczy i wokół nich. Mieszanie jest naprawdę proste dzięki miękkiej, kremowej konsystencji. Sztyft LUK może być również stosowany jako baza pod cień w celu wzmocnienia i wydłużenia jego trwałości. Sztyft LUK to idealny uniwersalny produkt dla mniej doświadczonych wizażystów, który pomoże stworzyć metaliczną kreskę oraz oczy przydymione lub kocie. Może on być również stosowany jako lekki kremowy cień na co dzień. Sztyft LUK Creme Eye Stick stanowiący bazę dla cieni IMBE Eyeshadow tworzy niesamowity efekt 3D i zwiększa ich trwałość.

 

Jak nakładać metaliczną kredkę do oczu HOLT?
Metaliczne kolory tworzą niesamowity efekt na linii wodnej lub ekscytujący efekt eyelinera.

 

Czy maskara WINT jest wodoodporna?
Maskara WINT nie jest wodoodporna, ale może być stosowana w wilgotnym środowisku. W standardowych kosmetykach w celu osiągnięcia wodoodporności tuszu do rzęs zwykle stosowana jest substancja chemiczna o nazwie „pentametyloheptan”. NIE należy ona do składników naszej maskary WINT. Wykorzystujemy wosk karnauba, który ma działanie ochronne i umożliwia stosowanie maskary w wilgotnym środowisku.

 

Nie mogę prawidłowo zamknąć wieczka transparentnego pudru ILGE. Jaki jest tego powód?
Ze względu na troskę o wartość i zrównoważony rozwój, poświęciliśmy wiele uwagi opakowaniu transparentnego pudru ILGE. Jest on dostępny w metalowej puderniczce, która różni się od opakowań kosmetyków zwykle dostępnych na rynku. Puderniczki takie są z wielką troską składane ręcznie. Czasami mała metalowa wypustka w przedniej części puderniczki może się lekko zgiąć. Jeśli ostrożnie wyprostujesz wypustkę, puderniczka ponownie prawidłowo się zamknie.

 

W jaki sposób wydobyć cały podkład LIETH z butelki?
Rurka pompki jest tak długa, jak to możliwe. W przypadku stosowania dozowników z pompką na dnie pozostaje niewielka ilość produktu i trudno jest tego uniknąć. W celu wydobycia pozostałości podkładu LIETH ze szklanego pojemnika zalecamy wykorzystanie małej, wąskiej szpatułki.

 

 

Co nadaje podkładowi LIETH jego wyjątkowy zapach?
Do całkowicie naturalnych składników należą na przykład lecznicza biała glinka, nawilżający olej z owocu dzikiej róży, witamina A, która zapewnia naturalną ochronę przed wolnymi rodnikami, odżywczy olej awokado, uspokajający rumianek i muskat, który odświeża i chłodzi. Ten wspaniały koktajl wyselekcjonowanych składników pochodzących z kontrolowanych, organicznych upraw i zbieranych w naturze, zapewnia wyjątkowy zapach podkładu LIETH.

 

Na co należy zwrócić uwagę przy pierwszym stosowaniu podkładu LIETH?
Po pierwsze należy włączyć pompkę. Ponieważ początkowo w rurce nadal będzie się znajdować powietrze, zasysanie produktu jest słabsze i może być on trochę rzadszy. Przy drugim lub trzecim naciśnięciu pompki będzie ona działać w pełni sprawnie i możliwe będzie prawidłowe dozowanie podkładu LIETH.

 

Jak uzyskać optymalne krycie podkładu LIETH i jaki jest najlepszy sposób jego aplikacji?
Podkład LIETH należy zawsze nakładać rękami i w przeciwieństwie do tradycyjnych kosmetyków nigdy nie należy używać gąbki lub pędzelka. Wystarczy jedna aplikacja, aby uzyskać wspaniały, naturalny blask i równomierne krycie. Stosując metodę nanoszenia warstw, można także uzyskać mocne lub bardzo mocne krycie.

 

Czy podkład LIETH zastępuje pielęgnację twarzy?
Wszystkie składniki podkładu LIETH odżywiają i koją skórę. Podkład LIETH nie ma jednak na celu zastąpienia produktów do pielęgnacji twarzy.

 

Mam cień do powiek IMBE z datą ważności 12/2016, mój farmaceuta powiedział, że prasowany cień można przechowywać bez końca pomimo daty ważności. Czy jest to prawdą i czy mogę używać takiego cienia do powiek?
Farmaceuta ma całkowitą rację. Cień do powiek IMBE ma datę ważności, ponieważ nasz producent nie może zagwarantować, że naturalny zapach cienia IMBE będzie równie intensywny po 2 latach. Potencjalna utrata zapachu nie ma wpływu na jakość cienia do powiek, więc można go nadal używać bez obaw.

 

Podkład LIETH zawiera substancje zapachowe. Czy są one szkodliwe?
Podkład LIETH zawiera substancje zapachowe, jednak są to naturalne aromaty roślinne. Wszystkie produkty UND GRETEL posiadają certyfikat BDIH potwierdzający naturalne pochodzenie wszystkich składników, a wiele z nich ma także oznaczenie Demeter.

 

Czy konsystencja poszczególnych partii podkładu LIETH jest różna?
Niewielkie różnice w przypadku kosmetyków naturalnych są normalne i wynikają z piękna natury (w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu). Te różnice są jednak niezauważalne podczas wykonywania makijażu, ponieważ w naszych produktach zastosowaliśmy naturalne pigmenty.

 

Czy możliwe jest wystąpienie reakcji alergicznej na podkład LIETH?
Podkład LIETH jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, w tym skóry wrażliwej, skłonnej do zaczerwienień. Ogólnie rzecz biorąc, możliwe jest wystąpienie reakcji alergicznej na wszelkie substancje, jeżeli organizm wytworzy na nie alergeny. Wszystkie składniki podkładu LIETH są wymienione na liście INCI zamieszczonej na stronie internetowej oraz na opakowaniu zewnętrznym. Oznacza to, że można sprawdzić skłonność do uczuleń na któryś ze składników.

 

W jaki sposób nakłada się liftingujący puder modelujący SUNNE i jakich rezultatów można się spodziewać?
Wide
Długim pędzlem nanieś jasny puder na kości policzkowe i twarz, a następnie rozetrzyj go na skórze. Jasny odcień można również nakładać na powieki, aby nadać im łagodny, świeży wygląd. Aby uzyskać głębię, za pomocą krótszego pędzla, okrężnymi ruchami delikatnie nanieś ciemny puder poniżej kości policzkowych, na skronie i kontury twarzy.
Leve
Nałóż odcień moreli na kości policzkowe jak róż do policzków, aby nadać twarzy delikatny, świeży połysk. Ciemniejszy odcień nanieś poniżej kości policzkowych i na kontury twarzy w kierunku brody, delikatnie mieszając.
Bero
Długim pędzlem nanieś delikatny, czerwono-brązowy odcień na kości policzkowe i twarz, a następnie rozetrzyj na skórze. Ewentualnie nanieś jako bronzer na kości policzkowe, skronie i kontury czoła. Aplikuj okrężnymi ruchami ciemniejszy puder poniżej kości policzkowych i na kontury twarzy. Cieniowanie ciemniejszym pudrem SUNNE tworzy młodzieńczy, świeży kontur.
Poniższe informacje dotyczą wszystkich trzech odcieni liftingującego pudru modelującego SUNNE:
SUNNE zawiera również limonkę, która sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna. Wystarczy ponownie nałożyć, aby uzyskać silniejszy blask i rumieniec. Który odcień korektora TUNKAL jest odpowiedni dla poszczególnych karnacji? Odcienie i składniki korektora TUNKAL 1 zostały specjalnie dobrane do bardzo jasnej i wrażliwej skóry pod oczami. W zależności od odcienia skóry, korektor TUNKAL 2 i 3 jest idealny do ukrywania drobnych niedoskonałości na twarzy. Wyciąg z muskatu ma działanie uspokajające, chłodzące i odświeżające. Olej awokado wspomaga zrównoważone nawilżenie, ponieważ zawiera cenne tłuszcze i sprawia, że skóra jest gładsza w porównaniu z innymi olejami.

 

Jakie substancje zapachowe zastosowano w korektorze TUNKAL?
Korektor TUNKAL pięknie pachnie dzięki naturalnym składnikom, takim jak muskat, wyciąg z rumianku i olej z dzikiej róży. Ten wspaniały koktajl wyselekcjonowanych składników pochodzących z kontrolowanych, organicznych upraw i zbieranych w naturze, zapewnia wyjątkowy zapach korektora TUNKAL.

 

 

PYTANIA DOTYCZĄCE OGÓLNYCH INSTRUKCJI PIELĘGNACJI

 

SUNNE
Ponieważ pędzel zawiera naturalne włosie, w przypadku stosowania pudru SUNNE zalecamy mycie pędzla przed pierwszym użyciem i regularnie po użyciu. Pędzel zawiera bardzo delikatne kozie włosie, które wymaga takiej samej pielęgnacji jak inne włosy naturalne (wystarczy stosować łagodny szampon lub specjalne mydło do pędzli kosmetycznych). Ogólnie rzecz biorąc, pędzle i szczoteczki do produktów należy myć raz w tygodniu czystą wodą i środkiem do czyszczenia pędzli naturalnych lub naturalnym mydłem.

 

TUNKAL & LIETH
Jeśli pędzel do korektora TUNKAL nie jest stosowany, czyszczony lub jest przechowywany w temperaturze powyżej 25 stopni, może dojść do powstawania bakterii, które mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Korektor TUNKAL jest konserwowany za pomocą połączenia trzech naturalnych środków konserwujących: witaminy E / tokoferolu, srebra CI 77820 i kaprylanu glicerolu (jest on szczególnie skuteczny w zwalczaniu drożdży i bakterii). Zapewniają one doskonałą i silną naturalną konserwację. Okres PAO jest podany na opakowaniu, wskazując 6 miesięcy od daty otwarcia (PAO = okres przydatności po otwarciu). W niektórych okolicznościach może dochodzić do skrócenia termin przydatności, np.w przypadku przechowywania w temperaturze powyżej 25 stopni, która może sprzyjać rozwojowi pleśni. Ponieważ podczas pierwszej aplikacji podkładu LIETH w pompce może być obecne powietrze, podkład początkowo może być rzadki. Wystarczy kilkakrotnie nacisnąć pompkę aż do usunięcia powietrza w celu uzyskania prawidłowego dozowania. Podkład LIETH może zmienić kolor na bladoczerwony, jeśli nie będzie używany przez dłuższy czas. W celu połączenia fazy wodnej i olejowej zastosowaliśmy krzemian magnezowo-aluminiowy (glinę) jako substancję zagęszczającą podkład LIETH. Dlatego może pojawić się bladoczerwony kolor. Wystarczy potrząsnąć butelką, aby wymieszać fazy, dzięki czemu przebarwienie zniknie.

 

PYTANIA OGÓLNE

Co oznaczają nazwy kosmetyków?
LIETH „światło”
TUNKAL „ciemność”
SUNNE „słońce”
IMBE „rój pszczół”
SPRUSSE „łuk”
LUK „szczęście”
HOLT „drewno”
WINT „wiatr”
ILGE „lilia”
KNUTZEN „pocałunki”
TAGAROT „wschód Słońca”
TINCTE „barwnik”
EDELE „z dobrej rodziny”
FROH „jasny”

 

W jaki sposób ustalane są ceny produktów UND GRETEL?
Stworzenie produktów UND GRETEL było bardzo długim procesem, ponieważ dla Christiny Roth, jako profesjonalnej wizażystki, niezwykle ważne było spełnienie najwyższych wymagań stawianych kosmetykom upiększającym. Jej doświadczenie wskazuje, że składniki kosmetyków często nie są zdrowe, a konsystencja, kolor i trwałość nie są wystarczające. Skłoniło to Christinę Roth do opracowania produktów UND GRETEL, aby marka ta stała się wyjątkowa w segmencie wysokiej klasy kosmetyków naturalnych. Każdy produkt dopełnia wysoka jakość, częściowo ręcznie wykonane opakowania z materiałów nadających się do recyklingu, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko ani zdrowie.
Utrata wartości we współczesnym społeczeństwie konsumpcyjnym wywołała w Christinie Roth pragnienie autentyczności, prawdy, szczerości i jakości. Mówiąc wprost: dobre produkty mają swoją cenę, a produkty UND GRETEL to najwyższa jakość.